do kasy https://sklep310616.shoparena.pl/admin/configSkins/links suma: 0,00 zł
Wersje językowe
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • korzystne ceny

  • sprawdzona jakość

Wentylatory poprzeczne – pożądane w chłodzeniu pomieszczeń 0
Wentylatory poprzeczne – pożądane w chłodzeniu pomieszczeń

Wentylatory poprzeczne – pożądane w chłodzeniu pomieszczeń

 

Wentylator poprzeczny – urządzenie, w którym powietrze przepływa w poprzek wirnika.

Wentylatory poprzeczne montowane w systemach klimatyzacyjnych zapewniają cichą pracę całej instalacji, która w żaden sposób nie powinna zakłócić spokoju osobom przebywającym w klimatyzowanych pomieszczeniach.  Wentylatory poprzeczne są niekiedy wybawieniem gdy w letnie, upalne dni zachodzi konieczność spędzenia kilku godzin w przestrzeni biurowej, gdzie potrzeba ciszy i spokoju, aby sumiennie wykonywać swoje obowiązki.

 

Wentylatory poprzeczne – podstawowe parametry charakteryzujące pracę urządzeń

 

Podstawowe parametry charakteryzujące wentylatory poprzeczne to: wydajność - mierzona w metrach sześciennych na godzinę; spiętrzenie całkowite, które definiowane jest poprzez przyrost ciśnienia oraz prędkości gazu przetłaczanego przez urządzenie oraz sprawność - bezwymiarowa wielkość fizyczna, która  Warto także wspomnieć o spiętrzeniu całkowitym, które definiowane jest poprzez przyrost ciśnienia oraz prędkości gazu przetłaczanego przez urządzenie. Wentylatory poprzeczne charakteryzuje także sprawność – bezwymiarowa wielkość fizyczna, która określana jest jako stosunek ilości energii otrzymanej do ilości energii dostarczonej.

 

 

 

Wentylatory promieniowe i ich kod identyfikacyjny

 

Wszystkie informacje o wartościach podstawowych parametrów pracy urządzenia zawarte są w kodzie identyfikacyjnym produktu. Dlatego po uprzednim zdefiniowaniu potrzeb bardzo łatwo dobrać odpowiedni wentylator do systemu klimatyzacyjnego.

Pierwsza część kodu informuje czy jest to wentylator ze standardową obudową TFR, czy z bardziej zaawansowaną (z dodatkowym mocowaniem) FFR. W następnej sekcji określona jest nominalna długość łopatek wentylatora. W standardowym typoszeregu stosowanym przez producenta są to odpowiednio długości: 90; 120; 180; 240; 270; 300; 360mm. Następne oznaczenie to wysokość silnika, a zaraz po nim informacja o zastosowanej ochronie. Istnieją trzy oznaczenia ochrony przeciwtermicznej: T wskazuje na zabezpieczenie termiczne, F na odcięcie termiczne, natomiast w przypadku braku oznaczenia przyjmujemy, że zastosowano ochronę impedancją. Kolejne człony kodu stanowią odpowiednio kod cewki oraz oznaczenie połączenia elektrycznego: R to oznaczenie złącza radialnego typu faston, A  to oznaczenie złącza osiowego typu faston, natomiast C to oznaczenie połączenia za pomocą przewodu. Ostatnie podstawowe i niezbędne dane silnika to napięcie zasilania oraz częstotliwość znamionowa.

Jak widać wentylatory poprzeczne są produkowane w wielu różnych wariantach konstrukcyjnych – co wpływa także na zróżnicowaną wydajność urządzeń.

Po więcej informacji warto skontaktować się ze specjalistami w naszej firmie na info@lns.com.pl lub pod numerem telefonu 500 588 580

 

https://frigomax.pl/pl/p/Wentylator-promieniowy-COPREL-TFR-18020/286

https://frigomax.pl/pl/p/Wentylator-promieniowy-COPREL-TFR-45-12015-3ASC/459

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl