do kasy https://sklep310616.shoparena.pl/admin/configSkins/links suma: 0,00 zł
Wersje językowe
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • korzystne ceny

  • sprawdzona jakość

Sprężarki chłodnicze - sprężarki półhermetyczne 0
Sprężarki chłodnicze - sprężarki półhermetyczne

Sprężarki półhermetyczne - opis

 Sprężarki to maszyny energetyczne, które pełnią bardzo ważną funkcję jaką jest sprężanie czynnika i wymuszenie jego przepływu. Tego rodzaju urządzenia stosuje się w celu uzyskania pożądanych parametrów gazu krążącego w obiegu. Poprzez zmniejszenie objętości gazu uzyskujemy wyższą temperaturę i większe ciśnienie czynnika. Instalacje chłodnicze działają w oparciu o przemiany czynnika chłodniczego w obiegu, dlatego w tej branży dużą popularnością cieszą się sprężarki półhermetyczne.

 

Sprężarki półhermetyczne, czyli jakie?

 Istnieją różne sposoby podziału sprężarek. Sprężarki chłodnicze dzielimy ze względu na: zasadę działania, rodzaj napędu, rodzaj elementu roboczego lub budowę. Ze względu na rodzaj zamknięcia kadłuba sprężarki chłodnicze można podzielić na:

  • sprężarki otwarte – urządzenia, w których sprężarka i silnik napędowy stanowią dwie osobne jednostki połączone za pomocą wału napędowego ze sprzęgłem
  • sprężarki półhermetyczne - sprężarka i silnik napędowy znajdują się w jednej obudowie połączonej połączeniem skręcanym za pomocą śrub, z możliwością demontażu. Silnik chłodzony jest omywającym go czynnikiem chłodniczym.
  • sprężarki hermetyczne - sprężarka oraz silnik napędowy znajdują się w jednej zespawanej obudowie, silnik również jest chłodzony przez czynnik.

Niezawodne sprężarki półhermetyczne

 W przypadku sprężarek otwartych mamy do czynienia z możliwością swobodnego rozdzielenia sprężarki i silnika napędowego. Z kolei hermetyczne sprężarki to sprzęty w pełni ze sobą zespolone. Formę pośrednią między jedną a drugą opcją stanowią właśnie sprężarki półhermetyczne.

Sprężarki półhermetyczne cechują się mocną obudową, długowiecznością, łatwą dostępnością w przypadku remontów oraz dużą obciążalnością silnika elektrycznego. Zalety urządzeń, jakimi są sprężarki hermetyczne, sprawiają, że cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Ich niezawodność wspierana regularnie wprowadzanymi ulepszeniami, prowadzi do podniesienia ich wydajności i żywotności. Dzięki temu urządzenia te znajdują zastosowanie w wielu działach przemysłu, wymagających obecności sprawnego i pewnego systemu chłodniczego.

Sprężarki półhermetyczne - najlepsi producenci

 

W związku z rosnącym zainteresowaniem urządzeniami, jaki są sprężarki półhermetyczne, czołowi producenci podejmują się wszelkich starań, by zapewnić swoim klientom dostęp do sprzętów najwyższej jakości. Właśnie takie urządzenia oferujemy - urządzenia zaliczane do asortymentu najwyższej klasy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z naszymi doradcami:

https://lns.com.pl/produkty/urzadzenia-chlodnicze/sprezarki-chlodnicze/sprezarki-polhermetyczne-dorin-129/

https://lns.com.pl/produkty/urzadzenia-chlodnicze/sprezarki-chlodnicze/sprezarki-polhermetyczne-127/

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl