do kasy https://sklep310616.shoparena.pl/admin/configSkins/links suma: 0,00 zł
Wersje językowe
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Bestsellery
Cool Box mroźniczy - mroźnia do busa
Cool Box mroźniczy - mroźnia do busa

28 290,00 zł

23 000,00 zł

szt.
Filtr cieczowy WEU163F
Filtr cieczowy WEU163F

76,16 zł

61,92 zł

szt.
Filtr cieczowy WEU303MOI; 3/8'' skręcane; oring
Filtr cieczowy WEU303MOI; 3/8'' skręcane; oring

302,58 zł

Cena regularna: 422,90 zł

Najniższa cena: 422,90 zł

246,00 zł

Cena regularna: 343,82 zł

Najniższa cena: 343,82 zł
szt.
Komora chłodnicza zewnętrzna Cool Craft
Komora chłodnicza zewnętrzna Cool Craft

43 050,00 zł

35 000,00 zł

szt.
Rura miedziana chłodnicza w otulinie 3/8x0,8mm; 50m
Rura miedziana chłodnicza w otulinie 3/8x0,8mm; 50m

20,22 zł

16,44 zł

m.
Silnik ECM HBS 12-10-2, 230 [V] ATEX
Silnik ECM HBS 12-10-2, 230 [V] ATEX

253,04 zł

205,72 zł

szt.
Silnik Elco 1 BT 40-40-3V 230V 50/60Hz 1100rpm
Silnik Elco 1 BT 40-40-3V 230V 50/60Hz 1100rpm

761,78 zł

619,33 zł

szt.
Silnik Elco T2 -  16[W] z krótszym wałkiem
Silnik Elco T2 - 16[W] z krótszym wałkiem

72,57 zł

59,00 zł

szt.

Chillery

Oferta naszej firmy obejmuje agregaty wody lodowej, które pozwalają na skuteczne chłodzenie pomieszczeń oraz maszyn poprzez skuteczne chłodzenie cieczy: zimnej wody lub mieszanki wody i glikolu. Zwane także chillerami, agregaty mogą być montowane wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Ich zaletą są niewielkie rozmiary, dzięki czemu mogą być montowane nawet na niewielkiej przestrzeni.

W katalogu LNS znajdują się agregaty naszej marki, Cool Craft, cechujące się długą żywotnością i niską awaryjnością. Dodatkowo zapewniamy fachowe doradztwo, dzięki czemu możliwy jest dobór urządzenia jak najlepiej spełniający potrzeby i oczekiwania klienta – zarówno pod względem wymiarów, jak i wydajności. Zajmujemy się także montażem chillerów oraz szkoleniem z ich użytkowania. Wszystkie nasze urządzenia objęte są serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym, dlatego możecie być pewni, że inwestycja w nie jest bezpieczna i satysfakcjonująca.

Chillery

Chiller schładzacz cieczy 2,9 kW Cool Craft Chiller schładzacz cieczy 2,9 kW Cool Craft
Producent: Cool Craft
Cena:

23 985,00 zł

Cena netto: 19 500,00 zł

Chiller schładzacz cieczy 5,1 kW Cool Craft Chiller schładzacz cieczy 5,1 kW Cool Craft
Producent: Cool Craft
Cena:

29 212,50 zł

Cena netto: 23 750,00 zł

szt.
zobacz więcej
Chiller schładzacz cieczy 9,9 kW Cool Craft Chiller schładzacz cieczy 9,9 kW Cool Craft
Producent: Cool Craft
Cena:

34 440,00 zł

Cena netto: 28 000,00 zł

szt.
zobacz więcej
Chiller schładzacz cieczy 1,9 kW Cool Craft Chiller schładzacz cieczy 1,9 kW Cool Craft
Producent: Cool Craft
Cena:

15 375,00 zł

Cena netto: 12 500,00 zł

Chiller C-HP104H/50.0 Chiller C-HP104H/50.0
Producent: Cool Craft
Cena:

66 420,00 zł

Cena netto: 54 000,00 zł

szt.
zobacz więcej

Wykorzystanie chillerów 

Agregaty wody lodowej wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, m.in. spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym czy metalurgicznym. Umożliwia on bezpieczną pracę dużych urządzeń, takich jak wtryskarki, wytłaczarki czy prasy. Przez wzgląd na swoją uniwersalność oraz bezpieczeństwo użytkowania, chillery coraz częściej wykorzystywane są w gastronomii na mniejszą (lodziarnie) i większą (restauracje, hotele) skalę. 

Urządzenia mogą być montowane także w samochodach dostawczych, np. u dostawców lodów, wypierając przy tym samochody-chłodnie. Agregaty w takiej formie są niewielkie, a przy tym łatwe i szybkie w montażu. 

Chillery Cool Craft 

Jesteśmy producentem agregatów cechujących się bardzo wysoką jakością wykonania, które będą spełniać swoją funkcję latami. Proponujemy m.in. gotowe chillery o wydajnościach od 3 do ponad 7 kW pracujące na czynniku R290 i syntetycznych. Realizujemy też indywidualne zamówienia, tworząc projekty od podstaw, w zależności od szczególnych wymagań inwestorów. Jednak przy każdym zamówieniu kierujemy się myślą według której nasze urządzenia mają być jak najprostsze w obsłudze, żywotne, a przy tym ekologiczne na miarę swoich możliwości. 

Czym jest chiller?

Firma LNS z dumą prezentuje swoją autorską markę Cool Craft w której skład wchodzą zarówno komory chłodnicze i mroźnicze oraz chillery. Poniższy artykuł rozpoczniemy od przybliżenia czytelnikom czym jest chiller zwany także potocznie agregatem wody lodowej.

Chillery są urządzeniami których zadaniem jest obniżanie temperatury medium którym najczęściej jest woda lub woda z glikolem. Stąd właśnie występowanie drugiej, bardziej potocznej nazwy, agregaty wody lodowej. Schłodzone medium jest następnie wykorzystywane do obniżania temperatury różnych procesów w sektorze przemysłowym. Przykładem może być np. schładzanie prasy hydraulicznej, aby nie przekroczyła dozwolonej temperatury podczas swojej pracy co skutkowałaby jej awarią. Chillery wykorzystywane są także w laboratoriach. Firma LNS w swojej historii dostarczyła chiller dla szpitala we Wrocławiu, gdzie został on podłączony do mikroskopu elektronowego.

Budowa chillera

Chillery składają się z kilku kluczowych komponentów spośród których najważniejszym jest sprężarka zwana także sercem agregatu. Jej prawidłowy dobór jest kluczowy w celu osiągnięcia wymaganej wydajności chłodniczej. Kolejnymi elementami są dwa wymienniki ciepła czyli skraplacz oraz parownik. Zadaniem parownika jest odebranie ciepła od nagrzanego medium, czyli wody i przekazanie go czynnikowi chłodniczemu. Proces ten wygląda następująco. Czynnik chłodniczy o temperaturze niższej od temperatury wody odbiera od niej ciepło. W ten sposób obniża się temperatura wody, a temperatura czynnika wzrasta. Dzieje się tak na mocy praw fizyki, a konkretnie zasad termodynamiki. Ponieważ temperatura wody może przez to spaść poniżej 0°C stosowana jest mieszanka wody z glikolem, aby uniknąć jej zamarznięcia w układzie. Następnie nagrzany czynnik trafia do sprężarki, gdzie znacząco wzrasta jego ciśnienie oraz temperatura. Dzięki temu temperatura czynnika przewyższa temperaturę otoczenia zewnętrznego i ciepło może zostać przekazane poza układ. Czynnik o niższej temperaturze oraz ciśnieniu trafia na kapilarę, gdzie podczas procesu dławienia znacząco obniżane jest jego ciśnienie oraz temperatura. W tym momencie cykl zaczyna się powtarzać na nowo. W chillerach marki Cool Craft staramy się stosować czynnik naturalny jakim jest propan R290. Jednakże nie zawsze jest to możliwe dlatego stosowane są także freony czyli czynniki syntetyczne. Kolejnym ważnym elementem jest zbiornik buforowy. To właśnie do niego wlewana jest woda, która ma zostać schłodzona, a następnie cyrkulować w instalacji. Chillery mogą występować w formie split oraz monobloka. Pierwsza wersja oznacza, że skraplacz montowany jest poza ramą chillera, najczęściej poza budynkiem w którym znajduje się reszta elementów instalacji. Monoblok z kolei zawiera wszystkie komponenty pod jedną obudową. Do sterowania chillerem wykorzystywane są sterowniki. Firma LNS jako dystrybutor marki LAE stosuje najlepsze dostępne rozwiązania na rynku co przekłada się na niezawodność i wysoką sprawność oferowanych urządzeń. Chillery marki Cool Craft cechują się także niskim poborem energii elektrycznej.

Firma LNS to zespół zaangażowanych specjalistów posiadających szeroką wiedzę z zakresu chłodnictwa popartą wieloletnim doświadczeniem. Nasze poprzednie realizacje znajdą Państwo pod poniższym adresem.

https://lns.com.pl/blog/

Zapraszamy do kontaktu z naszymi inżynierami. Przygotujemy ofertę dedykowaną pod Państwa indywidualne potrzeby.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl