do kasy https://sklep310616.shoparena.pl/admin/configSkins/links suma: 0,00 zł
Wersje językowe
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • korzystne ceny

  • sprawdzona jakość

Oleje chłodnicze do zastosowania w chłodnictwie i klimatyzacji 0
Oleje chłodnicze do zastosowania w chłodnictwie i klimatyzacji

Oleje chłodnicze

Każdy kto posiada urządzenie chłodnicze lub klimatyzacyjne, powinien zdawać sobie sprawę, jak ważną funkcję pełnią oleje chłodnicze. Stosuje się je by zredukować tarcie pomiędzy poszczególnymi elementami mechanicznymi układu.

Podstawową funkcją olejów chłodniczych jest smarowanie ruchomych części instalacji. Funkcja ta jest ściśle związana z lepkością oleju, która sprawia, że dobrze odseparowane od siebie elementy układu działają płynnie, a proces ich zużycia przebiega wolniej, co przekłada się na znacznie niższe koszty eksploatacyjne. Zadaniem oleju jest także odbieranie ciepła generowanego podczas pracy systemu.

 

Oleje chłodnicze mineralne i syntetyczne

Ze względu na skład oleje chłodnicze dzielimy na dwie grupy – oleje chłodnicze mineralne oraz oleje chłodnicze syntetyczne. Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniego produktu. Podstawowym kryterium doboru jest zastosowany w układzie czynnik chłodniczy, ponieważ podczas pracy instalacji olej chłodniczy wchodzi w bezpośredni kontakt z czynnikiem – co może wpłynąć na jego właściwości.

Zaleca się stosować oleje chłodnicze, o tych samych właściwościach które zostały użyte przez producenta. O tym, czy konkretny olej chłodniczy  współgra z Twoim urządzeniem, dowiesz się z bezpośredniego opisu produktu.

 

Olej do agregatu chłodniczego z naszej oferty

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa jakość oleju, dlatego w naszej ofercie znajdują się produkty, wyłącznie renomowanych marek. Nasze oleje do agregatów chłodniczych sprawdzają się zarówno w klimatyzacji domowej, jak i chłodnictwie przemysłowym. Posiadamy szeroką ofertę, dzięki czemu każdy, nawet najbardziej wymagający klient będzie mógł znaleźć rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

  W jaki sposób wybrać odpowiedni olej do agregatu chłodniczego?

Wybór odpowiedniego produktu wcale nie jest takim prostym zadaniem. Istotne jest dopasowanie oleju chłodniczego do odpowiedniego medium,  urządzenia, ale także do warunków, w jakich jest ono używane. W naszym bogatym asortymencie dostępne są oleje do agregatów chłodniczych, przeznaczonych do różnego typu systemów. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat naszej oferty serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą dobrać odpowiedni olej chłodniczy do konkretnego urządzenia. 

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Naszym Działem Handlowym pod adresem: info@lns.com.pl lub do naszego sklepu internetowego www.frigomax.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl