do kasy https://sklep310616.shoparena.pl/admin/configSkins/links suma: 0,00 zł
Wersje językowe
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • korzystne ceny

  • sprawdzona jakość

Silniki do wentylatorów serii ECM i NET marki ELCO 0

LNS Sp. z o. o., wyłączny dystrybutor produktów marki ELCO, poleca

Silniki do wentylatorów serii ECM i NET

ELCO, jako część grupy REGAL, jest międzynarodową firmą z zakładami produkcyjnymi we Włoszech, Brazylii i Chinach, a także działami handlowymi między innymi w Rosji i USA.  Firma od ponad 50 lat projektuje i produkuje silniki dla chłodnictwa. W 1998 roku zaprezentowała pierwszy silnik energooszczędny ECM wykorzystywany w chłodnictwie komercyjnym. Silniki, ze względu na swoje doskonałe parametry, szybko zdobyły popularność, przekraczając sprzedaż ponad 4 milionów sztuk.

W artykule skupimy się głównie na silnikach do wentylatorów, bo to właśnie one cieszą się największą popularnością. Energooszczędne silniki ECM (Electronic Commutated Motors) to silniki elektryczne ze stałym magnesem o sprawności wyższej niż rozwiązania biegunowe. Przybliżymy także ofertę nowoczesnych silników jednofazowych, indukcyjnych serii NET  z zacienionymi biegunami.

Firma LNS Sp.zo.o., jako wyłączny dystrybutor produktów ELCO, posiada w swojej ofercie:

  • energooszczędne silniki ECM,
  • silniki biegunowe serii NET,
  • osłony, pierścienie i śmigła,
  • silniki do klimakonwektorów, wentylatory osiowe.

Silniki ze stałym magnesem ECM

Wysoka sprawność oznacza niskie zużycie energii elektrycznej i ograniczenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla. Regulacja prędkości obrotowej jest uzależniona od wybranego modelu silnika. Możemy zatem mieć rozwiązanie, w którym mamy już wstępnie ustawioną (np.: fabrycznie) prędkość obrotową lub też użytkownik może zaprogramować prędkość bezprzewodowo w zależności od wymagań. Istnieje również możliwość pełnej kontroli prędkości obrotowej za pomocą regulacji napięcia 0÷10 V.

Dużą zaletą energooszczędnych silników ECM jest fakt, że podczas pracy się nie nagrzewają, zapewniając ciche i stabilne funkcjonowanie całego urządzenia.Silniki ECM cechują się zaawansowaną, proekologiczną technologią oraz dużą wydajnością przy nieskomplikowanej budowie. Dzięki temu pobierają nawet do 70% mniej energii elektrycznej w zestawieniu z tradycyjnymi silnikami biegunowymi. Dzięki niższemu poborowi energii elektrycznej, eksploatacja urządzenia jest tańsza. ELCO zapewnia przy tym wysoki poziom jakości komponentów i wykonania produktów, co przekłada się na ich długą żywotność. W przypadku silników ECM mówimy nawet o 90 tysiącach godzin w ciągłych warunkach pracy. W przeliczeniu na lata daje to nam stabilność 10 lat pracy urządzenia. Kolejną zaletą silników ECM jest kompatybilność z tradycyjnymi pierścieniami, osłonami, śmigłami i uchwytami silników biegunowych. By całkowita wydajność urządzenia była jeszcze wyższa, specjalnie do tych silników została zaprojektowana nowa seria akcesoriów.

Silniki typoszeregu NET

Kolejnym rezultatem ponad 50-letniego doświadczenia i nieustannej pracy firmy ELCO nad doskonaleniem produktów są silniki jednofazowe, indukcyjne serii NET z zacienionymi biegunami. Silniki serii N można zamontować w pionie i w poziomie dzięki różnym typom mocowania.

Przykładowo silnik wentylatora osiowego NET5 ma pięć różnych sposobów montażu, co daje możliwość dostosowania konstrukcji urządzenia w pełni do naszych potrzeb. Silniki serii NET cieszą się ogromną popularnością nie tylko przez swoją prostotę, ale również dzięki przystępności cenowej. Wyżej opisane silniki są powszechnie wykorzystywane w przemyśle chłodniczym. Produkty firmy ELCO posiadają certyfikaty VDE lub UL/CSA gwarantujące bezpieczeństwo jakości, wykonania i trwałości produktu. Jeżeli zależy Państwu na solidności urządzeń, warto wybrać produkty firmy ELCO.

Frigomax.pl

Przez całą dobę można sprawdzić cenę i dostępność produktów firmy ELCO w sklepie internetowym: www.frigomax.pl. By uzyskać więcej informacji zapraszamy również do kontaktu z naszymi pracownikami spółki LNS Sp. z o. o.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl